Dzięki szorowarce podłoga z pewnością będzie lśniła. Jest to jedno z najciekawszych i najbardziej pomocnych narzędzi, które można obecnie wykorzystywać do sprzątania powierzchni podłogowych. Szorowarki zwiększają wydajność pracy, sprawiają, że jest ona nie tylko znacznie szybka, ale również dokładniejsza. Jednak często właściciele biur zastanawiają się, czy to na pewno do nich należy zakup takiego urządzani, a może powinna zakupić je osoba sprzątająca?  Wyjaśnijmy sobie jednak najpierw czym jest szorowarka.

Szorowarka jest urządzeniem jest urządzeniem czyszczącym, jednotarczowym. Wyposażona jest ona w okrągłą szczotkę, która napędzana jest silnikiem. Steruje się nią za pomocą specjalnego gryfu, który posiada przyciski aktywujące urządzenie. Czyszczenie podłogi szorowarką odbywa się do tyłu, aby nie deptać już umytej podłogi. Zanim dojdziemy do najważniejszej kwestii, a zatem do kogo należy zakup, warto powiedzieć coś o parametrach, ale przede wszystkim wadze urządzenia. Panuje zasada, która jasno mówi, że czym większa waga, tym lepsza jakość umytej powierzchni. Optymalna waga szorowarki to 30 kilogramów. Kto powinien zakupić szorowarkę. To zależy.  Firmy, które dbają o swój wizerunek, inwestują również w sprzęt najwyższej klasy – nawet ten przeznaczony do sprzątania biura.  Zatrudniona Pan lub Pani sprzątaczka, jedynie użytkuje sprzęt w czasie sprzątania w naszym biurze. Oczywiście rodzą się tu pewne kłopoty, na przykład  przechowywaniem takiego sprzętu. Dlatego tez wiele osób, wielu właścicieli firm chce, aby to osoba sprzątająca dysponowała już profesjonalnym sprzętem. Zauważmy jednak, że waga 30 kilogramów nie jest małą wagą – do tego inne urządzenia np. odkurzacz, środki czystości, przyrządy do mycia okien – osoba sprzątająca musiałaby przyjeżdżać pod naszą firmę Wanem. Nie możemy tego oczekiwać. Inaczej jest, kiedy decydujemy się na usługi firmy sprzątającej, która przyjeżdża do nas raz lub dwa razy w tygodniu. Wtedy, możemy wymagać od niej, aby była wyposażona w profesjonalny sprzęt do sprzątania i czyszczenia, również w szorowarkę.

Marcin Jagnacki

Marcin Jagnacki

Aplikant radcowski. Przygotowuje się do wykonywania zawodu radcy prawnego pod okiem swojego patrona. Specjalista z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa spadkowego.

Więcej wpisów