Zawód prawnika traktowany jest jako zawód zaufania publicznego. Każdy, kto decyduje się na pozostanie prawnikiem powinien zatem cieszyć się absolutnym zaufaniem innych ludzi, w szczególności tych, których obsługuje. Zdobywanie zaufanie  jest złożonym procesem. Z jednej strony wpływ na to ma nasze zachowanie oraz doświadczenie, które może spowodować wzrost zaufania do naszej osoby, ale z drugiej strony bez wątpienia na zaufanie wpływają inne czynniki; to jak  się ubieramy, a także w jakim biurze przyjmujemy naszych klientów. Zakładając, iż prawnik posiada wysoka kulturę osobistą i oczywiście rzetelne wykształcenie, biuro staje się bardzo ważnym miejscem, które może mieć wpływ na ocenę całokształtu.

Wybierając biuro  trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze miasto, w którym będzie wykonywana działalność. Innego rodzaju klienci, inne sprawy oraz inna częstotliwość występuje w dużych miastach, inna w mniejszych, a jeszcze inna na prowincji.  Zazwyczaj prawnicy, z wielu powodów,  decydują się na najęcie biura w dużych miastach. Jeżeli szukamy biura należy zwrócić także uwagę na część miasta – z pewnością mniejszy ruch i mniejsze zainteresowanie biurem będzie wtedy, gdy położone będzie ono na obrzeżach miasta. W centrum oczywiście ceny wynajmu są wyższe, jednak z całą pewnością taki wynajem jest bardziej opłacalny pod względem ilości klientów. Odrębną kwestią przy wyborze biura dla prawnika jest jego wystrój i wielkość. Wielkość zależy przede wszystkim od tego, jak wiele osób będzie pracowało w kancelarii i czy potrzebny jest sekretariat (w większości przypadków jest on konieczny, gdyż prawnika często nie ma w biurze). Wiele osób prowadzących jednoosobowe działalności, decydują się wynajęcie bardzo małych biur, które posiadają jeden pokój, zaaranżowany na gabinet. Oszczędność ta nie zawsze się opłaca, zwłaszcza, kiedy przychodzi czas  powiększenia kancelarii o nowych współpracowników. Wygodnym rozwiązaniem są biura posiadające dwa pokoje oraz recepcję. Biuro do wynajęcia Kraków powinno być elegancko wykończone, w wystroju zdecydowanie zaleca się minimalizm. W połączeniu tych dwóch cech przestrzeń gwarantuje zwiększone zaufanie.

Marcin Jagnacki

Marcin Jagnacki

Aplikant radcowski. Przygotowuje się do wykonywania zawodu radcy prawnego pod okiem swojego patrona. Specjalista z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa spadkowego.

Więcej wpisów